Dnes je sobota 6. června 2020, 
 

Česká Zbrojovka Uherský Brod

>> typy    pistole    malorážky    kulovnice
>> modely    CZ 527      CZ 527 FS      CZ 527 CARBINE      CZ 550 STANDARD      CZ 550 LUX      CZ 550 MEDIUM LUX      CZ 550 FS     

CZ 550 MEDIUM LUX

Série CZ 550 představuje novou řadu elegantních, esteticky a ergonomicky řešených kulovnic. Pestrá nabídka modelů řady CZ 550 svými vlastnostmi a konstrukčním řešením vychází vstříc soudobým požadavkům kladeným na sportovní a lovecké zbraně. Kulovnice jsou vybaveny kompaktním spoušťovým mechanismem s francouzským napínáčkem, který je pevně spojen se systémem zbraně. Přímé spuštění (bez napínáčku) má možnost regulace odporu spouště a délky chodu spouště před a po odpálení. Napínáček lze jednoduchým způsobem vymontovat bez vlivu na seřízení spoušťového mechanismu pro přímé spuštění. Standardně jsou kulovnice vybaveny dvoupolohovou nehlučnou pojistkou odjišťovanou ve směru střelby. Na zvláštní objednávku je možno dodat třípolohovou pojistku (ve střední poloze je zajištěn spoušťový mechanismus, lze však otevřít závěr).
Kulovnice se dodávají s otevřenými seřiditelnými mířidly nebo bez mířidel, připravené pro montáž puškohledů nebo sportovních dioptrických mířidel. Kulovnice s otevřenými mířidly jsou opatřeny perličkovou muškou a hledím umístěným tak, aby bylo možno na zbraň namontovat i největší zaměřovací dalekohledy

Charakteristické vlastnosti - Široký sortiment ráží umožňující optimální volbu ráže podle podmínek používání kulovnice, dobré vyvážení zbraně zaručuje pohotové a snadné zamíření, snadná montáž zaměřovacího dalekohledu, snadno ovladatelné a dobře přístupné ovladače (klika závěru, spoušť s napínáčkem, pojistka, záchyt závěru, záchyt zásobníku, západka dna schránky), kompletně seřiditelný spoušťový mechanismus s napínáčkem, signalizace napnutí bicího mechanismu, snadná demontáž pro čištění a běžnou údržbu, proveditelná bez jakéhokoliv nářadí, vysoká přesnost střelby, vysoká životnost, vysoká funkční spolehlivost za všech podmínek používání i při použití střeliva od různých výrobců s různými typy střel.

Kulovnice pro středně těžké ráže, jako např. 300 Win. Mag. nebo 7 mm Rem. Mag. Vyrábí se v provedení Lux, ve schránkové i v zásobníkové verzi.

Technické parametry:
ráže zásobník.300 Winchester Magnum ráže schránka.300 Winchester Magnum / 7 mm Rem. Magnum
kapacita zásobníku3
celková délka1135 mm délka hlavně600 mm
celková výška210 mm celková šířka80 mm
hmotnost3300 g
pažbaořechová s lícnicí botkapryžová ventilovaná